Podane ceny są cenami netto, do których należy doliczyć 23% podatku VAT.
Szkolenie prowadzi r. pr. Renata Warchoł-Lewicka.
NA ŻYCZENIE MOŻLIWA REALIZACJA SZKOLENIA RÓWNIEŻ W FORMIE STACJONARNEJ LUB W JĘZYKU ANGIELSKIM!
Cel:
Celem szkolenia jest przybliżenie jej uczestnikom najważniejszych zagadnień prawnych dotyczących umów szkoleniowych oraz przedstawienie i omówienie praktycznych problemów prawnych jakie wiążą się z tworzeniem i realizowaniem tego rodzaju umów, a także uwrażliwienie jego uczestników na treść poszczególnych zapisów w umowach w strategicznych obszarach związanych z jej realizacją.
Odbiorca:
Osoby odpowiedzialne za ofertowanie, negocjacje oraz opracowywanie umów szkoleniowych, pracownicy działów HR, kadr i płac, HR Business Partnerzy, specjaliści HR, menedżerowie czy właściciele firm, prawnicy, którzy biorą udział w opracowywaniu i negocjowaniu umów szkoleniowych.
Program warsztatów:
09:00 – 09:30 Od czego zacząć?
Praktyczne wprowadzenie do specyfiki i charakteru umów szkoleniowych, zasad myślenia o tych umowach oraz mechanizmu funkcjonowania tego rodzaju umów.
09:30 – 10:00 Na co zwrócić szczególną uwagę?
Co stanowi niezbędny składnik umowy? Jakie zagadnienia mogą znaleźć się w umowie, a jakie powinny się w niej znaleźć i jaki jest skutek pominięcia poszczególnych kwestii w kontrakcie? Praktyczne wskazówki co do istotnych elementów umów
10:00 – 10:30 Typy umów szkoleniowych
Omówienie najważniejszych typów umów szkoleniowych na konkretnych przykładach (np.: umowa na przeprowadzenie szkoleń, umowa z pracownikiem)
10:30 – 11:00 Przerwa kawowa
11:00 – 11:30 Przedmiot umowy i jego opis w kontekście rodzaju umówionego wynagrodzenia.
Omówienie najważniejszych zasad i warunków opisywania przedmiotu zamówienia (kiedy opis dokładny opis wykonywanych usług ma istotne znaczenie dla stron, a kiedy marginalne).
11:30 – 12:00 Podstawowe zasady realizacji umowy
Omówienie klauzul umownych określających najważniejsze prawa i obowiązki stron umowy, typowych błędów w opisywaniu zakresu prac wykonawcy.
12:00 – 13:00 Prawa autorskie - korzystanie z praw czy przenoszenie praw, jak rozwiązać ten problem?
Omówienie najważniejszy modeli prawnych korzystania z elementów prawno-autorskich w szkoleniach, tworzenie bezpiecznych klauzul dotyczących nabycia praw (w oparciu o najczęstsze błędy w definiowaniu uprawnień stron w tym zakresie).
13:00 – 14:00 Przerwa
14:00 – 14:30 Wykonanie umowy czyli co?
Omówienie sposobów i metod rozliczania i kwitowania prac szkoleniowych.
14:30 – 15:00 Wynagrodzenie
Omówienie typowych klauzul umownych dotyczących wynagrodzenia ryczałtowego oraz wynagrodzenia kosztorysowego, klauzul związanych z rozliczeniami T&M, zasadami oraz warunkami wypłaty wynagrodzenia (wskazanie typowych błędów w pozornie nieistotnych zapisach).
15:00 – 15:15 Kary umowne, czy mają sens i jak zapisane?
Omówienie istoty i znaczenia kar umownych w umowach, typowych zapis regulujących kary umowne oraz błędów w ich formułowaniu, a także zasad tworzenia (na konkretnych przykładach) bezpiecznych dla zamawiającego klauzul umownych dotyczących kar umownych.
15:15 – 15:30 Odpowiedzialność, czyli kto i za co odpowiada?
Omówienie istoty i znaczenia zapisów dotyczących zasad odpowiedzialności w umowach, typowych klauzul umownych w tym zakresie oraz błędów w ich formułowaniu, a także zasad tworzenia (na konkretnych przykładach) bezpiecznych dla zamawiającego klauzul umownych dotyczących zasad i warunków odpowiedzialności.
15:30 – 15:45 Przerwa
15:45 – 16:00 Poufność, dlaczego warto o niej pamiętać.
16:00 – 16:30 Rozwiązanie umowy
Omówienie najważniejszych modeli zakończenia współpracy w ramach projektów szkoleniowych, ze wskazaniem różnic pomiędzy nimi i związanych z nimi konsekwencji prawnych, a także wzajemnych rozliczeń stron umowy.
16:30 – 17:00 Podsumowanie
Czas trwania i forma:
Jeden dzień w FORMIE ZDALNEJ (poprzez ZOOM).
Wykład połączony z prezentacją multimedialną oraz praktycznymi warsztatami. W toku wykładu zostaną omówione konkretne przykłady stosowanych klauzul umownych, rodzajów umów, spraw spornych w prezentowanym zakresie wraz z wynikającymi z nich wnioskami. Każdy słuchacz otrzymuje komplet materiałów pisemnych ułatwiających przyswajanie prezentowanego materiału.
W ramach szkoleń gwarantujemy Państwu:
- Miłą i fachową obsługę organizatorów
- Doświadczonego trenera
- Materiały szkoleniowe w formie elektronicznej
- Certyfikat ukończenia szkolenia
Zobacz również...
- Umowy na usługi i systemy IT
- Procesy zarządzania usługami w IT
- Dobre praktyki w umowach IT
Zapraszamy do kontaktu!
Karolina Murawska
tel. 794 930 124
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Event Date | Do ustalenia |
Cena indywidualna | 1400,00 zł |
Lokalizacja | online |
tel: +48 794 930 124
e-mail: biuro@edufuturo.pl
ul. Cybernetyki 4A lok. 174
02-677 Warszawa
Kuduro sp. z o.o.
NIP: 5213934580
REGON: 38950480000000
KRS: 0000911706