Finanse w (małej lub dużej) firmie

Podane ceny są cenami netto, do których należy doliczyć 23% podatku VAT.

 

„Dobry plan podstawą genialnej improwizacji” oznacza to, że szkolenie będzie miało charakter warsztatowy (wzorcem będzie wyimaginowana firma) z odniesieniami do rozpatrywania konkretnych przypadków uczestników.

 

Odbiorca:

Kurs adresowany jest dla każdego który chce osiągnąć świadomość wpływów procesów operacyjnych w obszarze finansów. Np.:

- manager średniego szczebla (szerzej: pracownik) który chce zrozumieć czego jest częścią

- członek zarządu, który odpowaiada z kondycję finansową spółki (swoim majątkiem)

- analityk, który chce zobaczyć procesy od „drugiej strony” czyli nie z poziomu „detalu (pojedynczego zapisu)” ale ogółu („zestaw dobrych praktyk, od ogółu do szczegółu”)

- inne osoby (prezes spółki, właściciel spółki, dyrektor operacyjny, itd.)

 

Program szkolenia:

 

 1. Cel przedsiębiorstwa (finansowy i nie tylko)

W ramach tej początkowej części, zastanowimy się i wskażemy w jaki sposób zdefiniowany (bądź odkryty w trakcie analizy) cel przedsiębiorstwa wpływa na działalność operacyjną. Kiedy „wydaje mi się” zostaje skonfrontowane z „tak jest” dopasowuje się poszczególne części finansowej układanki do możliwości operacyjnych firmy.

 1. Język finansowy -> bo każde „plemię” komunikuje się w sobie znany sposób:
  W tej części warsztatów uczestnicy dowiedzą się dlaczego finansiści mają różne określenia na „pozornie” te same zjawiska. Dlaczego dla nich „sprzedaż” to nie zawsze przychód, ale czasem należności a często kłopoty. Moduł odpowie na pytanie, czy pomimo różnic komunikacyjnych, z finansistą można się dogadać i w jaki sposób to zrobić.

 2. „Sprawozdanie finansowe to zwierciadło w którym przeglądają się interesariusze”:
  w ramach tego modułu, skonfrontujemy powszechne mniemanie („sprawozdanie to bzdura, bo można tam umieścić wszystko”) z praktyką („tylko sf jest ważne, bo na to patrzą interesariusze (czyli ci co nam grożą: banki, instytucje państwowe)”).
  Zwrócimy uwagę na te elementy które płatają figla naszym umysłom: czas, systemy i miejsce wykorzystania sprawozdania.

 3. Taniec sprawozdania finansowego:
  Myliłby się ten, który uważa, że dane księgowe są „odrealnionym elementem rzeczywistości” - w czasie przeznaczonym na ten moduł, uczestnicy zobaczą, w jaki sposób poszczególne elementy sprawozdania finansowego łączą się ze sobą. Które z kolei można używać w sposób dowolny, a które opierają się na „domniemaniach, tudzież założeniach”.

 4. Dojrzałość rachunku kosztów – czy Twój P&L zdałby maturę?

Każde przedsiębiorstwo w ramach swojej działalności chce wiedzieć ile kosztuje poszczególne „coś”. Niezależnie czy jest to zasób czy proces. Wskażemy różnicę w rachunkach wyników, pokażę w jaki sposó zbadać gotowość do wprowadzenia w ramach organizacji danego typu rachunku i z czym to się wiąże. Przy okazji, wskażemy co trzeba zrobić (4) a co można zrobić (5/9) i jak to czytać.

 1. Kto nie ryzykuje, nie pije szampana.
  Takie sformułowanie często pada z ust osób szczególnie mające „apetyt” na ryzyko. Niestety, życie bywa przewrotne a „Ich will” (chcę) czyli pomysł nie zawsze spotyka się z aprobatą rzeczywistości „Ich habe gemacht”. Wskażemy jak czytać Bilans, dlaczego jest miarą ryzyka biznesowego i rozwiążemy odwieczny dylemat: Czyj kapitał (właściciela czy obcy) jest droższy i dlaczego? Do jakiego momentu wykorzystywać dane źródła kapitału (harmonizowanie źródeł) i jak wyznaczyć minimalny cel wynikowy (przychodowy) dla zarządu?

 2. Czy każda firma to szklarnia w której rosną pomidory?
  Oczywiście nie każda firma zajmuje się produkcją (uprawą) pomidorów, ale do każdej można zajrzeć z czterech strony. W ramach tej części wskażę jakie to są elementy (sprawność, zadłużenie, płynność i rentowność). W jaki sposób się łączą ze sobą i jak nimi zarządzać.

 3. „Liczy się obrót” - Czyli co każdy handlowiec ma wspólnego z Kopernikiem i dlaczego większa sprzedaż to powód do zmartwień dla finansisty.
  W ramach tej części omówimy rolę kapitału obrotowego, jak go „wyabstrahować” z odpowiednich miejsc (transpozycja sprawozdania księgowego na finansowe), jak nim zarządzać i dlaczego wskaźniki bilansowe należy każdorazowo zestawiać z ich operacyjnym odpowiednikiem. Cykl obrotu gotówki. To uczestnik zapamięta na 100%.
 4. Wskaźniki (nie) arbuzowe

Wszyscy kochają wskaźniki. Niestety wiele z nich przypomina arbuza, piękne, zielone i dojrzałe (chcemy by każde rosły), ale niestety w środku kryją w sobie soczystą czerwień. W ramach tej części wskażemy w jaki sposób wskaźniki są manipulowane. Jak praca mianownikiem i licznikiem może sprawić, że „cel został osiągnięty” a firma upadła. Wprowadzimy w naturę wskaźnika (nominanta, stymulanta i destymulanta) i wykażemy, że znajomość powyższych przydaje się nie tylko do imponowania na imprezach firmowych.

  

Czas trwania i forma:

Szkolenie online (trzy dni w ramach 4 godzinnych modułów) (9:00-13:30). Szkolenie prowadzone jest w formie zdalnej poprzez naszą platformę internetową.

Podział procentowy warsztat vs teoria – 100% na 100% - każde sformułowanie praktyczne ma umocowanie w teorii, a każda teoria finansowa jest zderzona z rzeczywistością. Wszystko odniesione do kontekstu organizacyjnego uczestników, jeśli będzie taka wola.

 

Wspieramy zespoły firmowe i oferujemy rabaty:

 1. pierwsza osoba: 2400 zł netto
 2. druga osoba z tej samej firmy: upust 30% (1680 zł)

 

W ramach szkoleń gwarantujemy Państwu:

 - Miłą i fachową obsługę organizatorów
 - Doświadczonego trenera
 - Materiały szkoleniowe w formie elektronicznej
 - Certyfikat ukończenia szkolenia
 - Grupy do 12 osób 


 Zobacz również...

Modelowanie procesów biznesowych z BPMN
Warsztaty z ekspertem dla zespołu analityków i projektantów
Wzorce projektowe stosowane w modelach PIM


Zapraszamy do kontaktu!

Karolina Murawska
tel. 794 930 124
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Event Properties

Event Date Do ustalenia
Cena indywidualna 2400,00 zł
Lokalizacja online
2400,00 zł

Szukaj szkolenia

Newsletter

Kalendarz

Maj   2024
M T W T F S S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Zadzwoń lub napisz do nas

Dane adresowe

ul. Cybernetyki 4A lok. 174
02-677 Warszawa

 

Dane identyfikacyjne

Kuduro sp. z o.o.

NIP: 5213934580

REGON: 38950480000000

KRS: 0000911706

Śledź nas na